Australia
United Kingdom
Ireland
Sweden
United States

RS200 2ndhanddinghies.com SW Ugly Tour

Rank Fleet SailNo HelmName CrewName Club BCYC Parkstone Llandegfedd Exe Starcross Chew Total Nett
1st Gold 1311 Matt Mee Emma Norris Red Wharf Bay SC 1.0 1.0 (57.0 DNC) 2.0     61.0 4.0
2nd Gold 1285 John Teague Naomi Pound Bristol Corinthian YC 4.0 (10.0) 1.0 5.0     20.0 10.0
3rd Gold 848 Nick Martindale Lydia James / Lydie Benazon / Henry Martindale / Oli Martindale Chew Valley Lake SC 3.0 (9.0) 4.0 7.0     23.0 14.0
4th Gold 1510 Claire Walsh Darren McNamara Bristol Corinthian YC 9.0 4.0 (57.0 DNC) 8.0     78.0 21.0
5th Gold 846 Jeremy Stephens Rebecca Stephens / Millie Pugh / C Royall Mounts Bay SC 2.0 14.0 (57.0 DNC) 6.0     79.0 22.0
6th Silver 1437 David Oakey Jeannie Oakey Chew Valley Lake SC 7.0 16.0 (57.0 DNC) 12.0     92.0 35.0
7th Gold 1509 Paul Teague Chris Bower / Pat Teague Bristol Corinthian YC 17.0 15.0 (57.0 DNC) 10.0     99.0 42.0
8th Bronze 1330 Pete Haddrell Flea Haddrell Cotswold SC 18.0 24.0 (57.0 DNC) 14.0     113.0 56.0
9th Gold 1401 Pete Vincent Bonnie Moody / Victoria Upton Bristol Corinthian YC 5.0 (57.0 DNC) 57.0 DNC 4.0     123.0 66.0
10th Bronze 374 Peter Middleton Dani Middleton Saltash SC 23.0 27.0 (57.0 DNC) 17.0     124.0 67.0
11th Gold 822 Ed Whitehead Alice Kingsnorth Parkstone YC 6.0 7.0 (57.0 DNC) 57.0 DNC     127.0 70.0
12th Silver 385 Mike Way Tamzine Middleton Exe SC 19.0 (57.0 DNC) 57.0 DNC 11.0     144.0 87.0
13th Bronze 1132 Peter Loretto Josh Dack Parkstone YC 16.0 17.0 (57.0 DNC) 57.0 DNC     147.0 90.0
14th Silver 307 Peter Eyre Nina Norden Parkstone YC 15.0 19.0 (57.0 DNC) 57.0 DNC     148.0 91.0
15th Silver 1466 David Sweet Karen Smalley / Derian Scott Chew Valley Lake SC 13.0 25.0 (57.0 DNC) 57.0 DNC     152.0 95.0
16th Bronze 542 John Harvey Adrian Garland / Julie Harvey Thornbury SC 20.0 26.0 (57.0 DNC) 57.0 DNC     160.0 103.0
17th Gold 1530 James Peters Ali Young WPNSA (57.0 DNC) 57.0 DNC 57.0 DNC 1.0     172.0 115.0
18th Bronze 1516 Martyn Stubbs Rosie White / Yvonne Smith Bristol Corinthian YC 21.0 37.0 (57.0 DNC) 57.0 DNC     172.0 115.0
19th
993 Dan Jackson Conor Keahan Tenby SC (57.0 DNC) 57.0 DNC 2.0 57.0 DNC     173.0 116.0
20th Gold 1230 Richard Edwards Paru Edwards Parkstone YC (57.0 DNC) 2.0 57.0 DNC 57.0 DNC     173.0 116.0
21st Gold 766 Harry Roome Prue Roome Itchenor SC (57.0 DNC) 57.0 DNC 57.0 DNC 3.0     174.0 117.0
22nd
1521 David Sayce Fiona Sayce Hayling Island SC (57.0 DNC) 57.0 DNC 3.0 57.0 DNC     174.0 117.0
23rd Gold 1031 Chris Catt Ally Martin Burghfield SC (57.0 DNC) 3.0 57.0 DNC 57.0 DNC     174.0 117.0
24th
1512 Robin Wood Kahla Delahay Llandegfedd SC (57.0 DNC) 57.0 DNC 5.0 57.0 DNC     176.0 119.0
25th Gold 1083 Will Storey Melissa Franklin Parkstone YC (57.0 DNC) 5.0 57.0 DNC 57.0 DNC     176.0 119.0
26th Bronze 1342 Sarah Green David Green Llandegfedd SC (57.0 DNC) 57.0 DNC 6.0 57.0 DNC     177.0 120.0
27th Gold 1473 Karen Baker Jo Allam Parkstone YC (57.0 DNC) 6.0 57.0 DNC 57.0 DNC     177.0 120.0
28th Silver 861 Kirsten Glen Duncan Glen Parkstone YC (57.0 DNC) 8.0 57.0 DNC 57.0 DNC     179.0 122.0
29th Silver 465 Orkun Soyer Ismail Inan Exe SC 8.0 (57.0 DNC) 57.0 DNC 57.0 DNC     179.0 122.0
30th Silver 418 Liz Teague Shaun Spring Exe SC (57.0 DNC) 57.0 DNC 57.0 DNC 9.0     180.0 123.0
31st Gold 1246 Oliver Sloper Emma Lombard West Kirby SC 10.0 (57.0 DNC) 57.0 DNC 57.0 DNC     181.0 124.0
32nd Gold 1325 Charlotte Savage Mike Wood Lancing SC (57.0 DNC) 11.0 57.0 DNC 57.0 DNC     182.0 125.0
33rd Silver 472 Ian Mills Claire Mills RYA 11.0 (57.0 DNC) 57.0 DNC 57.0 DNC     182.0 125.0
34th Silver 593 Chris Bower Lindsay Powell Parkstone YC (57.0 DNC) 12.0 57.0 DNC 57.0 DNC     183.0 126.0
35th Silver 481 Liz Teague Alistair Norris Exe SC 12.0 (57.0 DNC) 57.0 DNC 57.0 DNC     183.0 126.0
36th Bronze 376 Sam Jacklin Josh Geare Exe SC (57.0 DNC) 57.0 DNC 57.0 DNC 13.0     184.0 127.0
37th Silver 1295 Kevin Druce Lukasz Majchrzak Burghfield SC (57.0 DNC) 13.0 57.0 DNC 57.0 DNC     184.0 127.0
38th Silver 789 Henry Rees Rachel Cherry Stokes Bay SC 14.0 (57.0 DNC) 57.0 DNC 57.0 DNC     185.0 128.0
39th Bronze 247 Rex Frost Sue Burridge Exe SC (57.0 DNC) 57.0 DNC 57.0 DNC 15.0     186.0 129.0
40th Bronze 426 Jamie Barker Ellie Geare Starcross SC (57.0 DNC) 57.0 DNC 57.0 DNC 16.0     187.0 130.0
41st Bronze 933 Peter Milligan Rebecca Milligan Parkstone YC (57.0 DNC) 18.0 57.0 DNC 57.0 DNC     189.0 132.0
42nd Bronze 1286 Chris Bailey Alice Murgatroyd Parkstone YC (57.0 DNC) 20.0 57.0 DNC 57.0 DNC     191.0 134.0
43rd Bronze 939 Phil Sowden Alan Tarrant Mudeford SC (57.0 DNC) 21.0 57.0 DNC 57.0 DNC     192.0 135.0
44th Gold 1136 Niki Birrell Alison Young Parkstone YC (57.0 DNC) 22.0 57.0 DNC 57.0 DNC     193.0 136.0
45th Bronze 1381 Jon Jenkins Ian Hunter Castle Cove SC 22.0 (57.0 DNC) 57.0 DNC 57.0 DNC     193.0 136.0
46th Bronze 983 Shaun Robson Sophie Pearson Parkstone YC (57.0 DNC) 23.0 57.0 DNC 57.0 DNC     194.0 137.0
47th Bronze 811 Mike Christopher Caroline Christopher Parkstone YC (57.0 DNC) 28.0 57.0 DNC 57.0 DNC     199.0 142.0
48th Bronze 224 Christopher Cowan Francesca Pollinger Portchester SC (57.0 DNC) 29.0 57.0 DNC 57.0 DNC     200.0 143.0
49th Bronze 1278 A Stell L Broad Tudor SC (57.0 DNC) 30.0 57.0 DNC 57.0 DNC     201.0 144.0
50th Bronze 1143 Nigel Rolfe Jessica Rolfe Parkstone YC (57.0 DNC) 31.0 57.0 DNC 57.0 DNC     202.0 145.0
51st Bronze 1032 Roger Storey Pam Woodall Parkstone YC (57.0 DNC) 32.0 57.0 DNC 57.0 DNC     203.0 146.0
52nd Bronze 904 Mike Riley Mary Hill Chew Valley Lake SC (57.0 DNC) 33.0 57.0 DNC 57.0 DNC     204.0 147.0
53rd Bronze 1396 Ian Sargeant Marielaure Clarke Parkstone YC (57.0 DNC) 34.0 57.0 DNC 57.0 DNC     205.0 148.0
54th Bronze 313 Mariza Turner Katrina Clough Parkstone YC (57.0 DNC) 35.0 57.0 DNC 57.0 DNC     206.0 149.0
55th Bronze 1284 Anthony Wilkinson Julie Rideout Parkstone YC (57.0 DNC) 36.0 57.0 DNC 57.0 DNC     207.0 150.0
56th Bronze 1113 Jon Evans Harriet Etheridge Parkstone YC (57.0 DNC) 38.0 57.0 DNC 57.0 DNC     209.0 152.0
Website Security Test